Продаж деревини на аукціонах Прозорро.Продажі

За площею лісів Україна займає дев’яте місце у Європі та шосте за кількістю деревини. Площа лісів займає понад 10,4 мільйона гектар. Державне лісове агентство відає 7,6 мільйона гектарів, що складають понад 73% лісу, а залишки деревини після санітарної рубки лісу, агентство виставляє на торги.

Але цей ринок не має нормативного регулювання торгів і законодавчих вимог. Тому Державне лісове агентство заключило договір з системою відкритих онлайн торгів Прозорро.Продажі www.uub.com.ua про продаж деревини на аукціонах цієї системи. 

Прозорро було обрано через те, що ця система встановлює єдині правила для усіх учасників. До того ж система залучує до участі значно більшу кількість потенційних покупців, як організацій і підприємств, так і фізичних осіб. Сама система була заснована у 2016 році за ініціативою Міністерства економіки, Національного банку та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. 

Це була спроба реформувати економіку і ринок України на основі відкритих та прозорих аукціонів. Спочатку система використовувалась лише як майданчик для відкритої реалізації майна ліквідованих банків, але з часом до цього додалось конфісковане майно, тендери на оренду нерухомості та земельних ділянок. На разі на платформі було продано чи здано в оренду майна на 10 мільярдів гривень. Найчастіше замовниками аукціонів виступають державні підприємства, Держрезерв, міські та сільські ради.

Як працює Прозорро.Продажі

Система працює за дворівневим типом. Це означає що Прозорро виступає на першому рівні як база даних для зберігання усіх лотів, адмініструє весь процес торгів, є головною платформою для проведення торгів і забезпечує безперебійну роботу.

А другий рівень складають офіційні торговельні майданчики, які є офіційними та акредитованим майданчиками, що виступають як платформи для роботи з клієнтами та замовниками, майданчики забезпечують якісні послуги, клієнтську підтримку та надають доступ о перегляду лотів.

Як прийняти участь у торгах деревиною

Так як на Прозорро не можна зареєструватися через те що система не надає таких послуг і виступає лише як майданчик для незалежного оцінювання лотів і переможців, реєстрація доступна на одному з 50 торговельних майданчиків.

Один з них це Українська Універсальна Біржа https://www.uub.com.ua/prozorro/sale/derevina/.

 УУБ – це офіційний майданчик, акредитований Міністерством Економіки. Вперше майданчик почав свою роботу 1996 році як організація для надання біржових послуг. А після створення Прозорро у 2016 році, УУБ приєдналася до цієї ініціативи як торговий майданчик. Через УУБ можна переглядати усі доступні лоти на Прозорро, отримувати сповіщення про нові аукціони та користатися допомогою досвідчених менеджерів, які можуть відповісти на питання та дати пораду щодо аукціонів.

Процес торгів на прикладі УУБ проходить наступним чином

  1. Замовник оформлює лот на продаж, вказує депозит, необхідні для участі документи, стартову ціну та розмір на який вона збільшується.
  2. Майданчик надсилає сповіщення до зареєстрованих клієнтів.
  3. Покупець має надіслати документи та депозит, а потім зробити заявку на участь, при цьому запропонував свою ціну.
  4. Після закінчення прийому заявок починається аукціон. На цьому етапі учасники мають обмежений період часу для того щоб збільшити свою пропозицію. У разі присутності лише одного учасника він автоматично стає переможцем і йому пропонують викупити лот за стартовою ціною.
  5. Весь процес проходить анонімно, тому ніхто не знає кількість учасників. Система автоматично обирає переможця на основі найбільшої запропонованої ціни.
  6. Останній етап це заключення угоди між замовником і переможцем.
© 2019 Poesy. Все права защищены.